poniedziałek, 03 wrzesień 2018 17:16

Jest takie miejsce - spacer po Ciechanowcu [foto]

Jest takie miejsce - spacer po Ciechanowcu [foto] foto: COKiS

2 września w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się inauguracja szlaku spacerowego wyznaczonego przez mieszkańców w ramach projektu „Jest takie miejsce u zbiegu dróg…”.

Głównym celem projektu jest utrwalenie lokalnej pamięci historycznej i pobudzenie zainteresowań historią, kulturą i tradycją najbliższego otoczenia. Inauguracyjny spacer został połączony z wykładem historycznym, w trakcie którego została przedstawiona historia wyznaczonym miejsc przeplatana utworami patriotycznymi w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Rozrywkowo-Folkowej. Ostatnim etapem był spacer z przewodnikiem wyznaczonym szlakiem. W ramach projektu został wytyczony również szlak rowerowy, którego inauguracja zaplanowana jest na 16 września. Broszury z wytyczonymi szlakami można otrzymać w Punkcie Informacji Turystycznej w Ciechanowcu.

Projekt „Jest takie miejsce u zbiegu dróg…” jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku w ramach konkursu „Lokalne projekty kulturalne” w ramach programu Pomost dla Niepodległej.

(info:COKiS)