czwartek, 23 sierpień 2018 08:58

Sukcesem zakończone poszukiwania 89-latka! Do akcji włączyło się kilkudziesięciu policjantów i strażacy [foto]

Sukcesem zakończone poszukiwania 89-latka! Do akcji włączyło się kilkudziesięciu policjantów i strażacy [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci, wspólnie ze strażakami, poszukiwali 89-latka, który we wtorkowe popołudnie niespodziewanie wyszedł z domu w okolicach Malca w gminie Ciechanowiec. Dzięki natychmiastowym działaniom mundurowych mężczyzna został odnaleziony już po niespełna godzinie. Starszy pan został przekazany załodze karetki pogotowia.

Jak poinformowała oficer prasowy wysokomazowieckiej policji asp. Anna Zaremba: - wczoraj, po godzinie 13.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem został powiadomiony o zaginięciu 89-latka. Mężczyzna prawdopodobnie wyszedł z domu w poniedziałek, w godzinach popołudniowych. Nikogo też nie poinformował dokąd się udaje. Nie nawiązał również żadnego kontaktu z rodziną. Z uwagi na wiek mężczyzny i okoliczności jego zaginięcia policjanci natychmiast zaczęli działać. Do działań poszukiwawczych zaangażowanych zostało 69 policjantów, w tym przewodnik psa służbowego. Do akcji włączyli się również strażacy. Na szczęście, już po niespełna godzinie, jeden z policjantów odnalazł zaginionego mężczyznę. Funkcjonariusz natychmiast udzielił 89-latkowi pierwszej pomocy oraz wezwał załogę karetki pogotowia. Dzięki skutecznym działaniom poszukiwawczym zaginiony bezpiecznie trafił do szpitala.