środa, 01 sierpień 2018 21:18

60-letni rowerzysta miał ponad 2,1 promila alkoholu! Zatrzymał go dzielnicowy

60-letni rowerzysta miał ponad 2,1 promila alkoholu! Zatrzymał go dzielnicowy foto: KWP w Białymstoku

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Ciechanowcu udowodnił, że funkcjonariusz zawsze jest na służbie udaremniając jazdę nietrzeźwemu rowerzyście. Jak się okazało, 60-latek miał ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie. Szybka reakcja funkcjonariusza pozwoliła wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a jego sprawą zajmie się teraz sąd.

W minioną środę dzielnicowy Posterunku Policji w Ciechanowcu w czasie wolnym od służby udaremnił jazdę nietrzeźwemu rowerzyście. W trakcie dojazdu do miejsca pełnienia służby, zwrócił uwagę na rowerzystę, który poruszał się od lewej do prawej krawędzi jezdni. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał mężczyznę do kontroli podejrzewając, że ten może być nietrzeźwy. Podejrzenia policjanta potwierdziły się. Okazało się, że 60-latek miał ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przekazany rodzinie. Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem rowerzysty zajmie się sąd.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)