wtorek, 10 lipiec 2018 12:26

Piknik Wakacyjny w Ciechanowcu [wideo/foto]

W ubiegłą niedzielę, 8 lipca przy Parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu odbył się Piknik Wakacyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie RAZEM i Parafię pw. NMP z Fatimy. Festyn prowadził Krzysztof Koc.

Na wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić wypełnioną słońcem i wakacyjną pogodą niedzielę na pikniku, czekało moc atrakcji oraz świetnej zabawy. Organizatorzy zadbali, aby każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego, zarówno ci młodsi jak i trochę starsi uczestnicy imprezy.

Dzieci, oprócz konkursów i zabaw z nagrodami, skorzystać mogły z m.in: malowania twarzy, dmuchanych zjeżdżalni, eurobunge oraz loterii fantowej.

Rodzice natomiast, mieli okazję wykazać się swoją sprawnością fizyczną biorąc udział w konkursie przeciągania liny. Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny – kobieca i męska. Panie udowodniły, że nie są jednak tą słabszą płcią i dość szybko pokonały panów. Oprócz tego uczestnicy festynu mogli spróbować swoich sił w toczeniu bel słomy na czas oraz wspinaczce na 5-metrowy słup po koszyk z nagrodą umieszczony na samym jego wierzchołku. W tej konkurencji, podobnie jak w latach ubiegłych, mistrzem okazał się Bogdan Akonom.

Tradycyjnie już podczas imprezy oferowane były domowe wypieki, gofry, wata cukrowa, frytki, popcorn, bigos, grochówka, dania z grilla i inne smakołyki kulinarne.

Wieczorem, przy muzyce na żywo granej przez zespół z Ciechanowca, odbyła się potańcówka na świeżym powietrzu. Gościnnie wystąpił zespół „Rezonans”. Piknik trwał do późnych godzin wieczornych.

Podczas festynu udało się zebrać 4175 złotych. Dochód z pikniku zostanie przeznaczony na cele społeczne oraz na utrzymanie placu zabaw mieszczącego się przy Parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu.

Wideo jest zapisem transmisji na żywo z naszego fanpage (www.facebook.com/wysmaz)