poniedziałek, 05 luty 2018 16:50

Ciechanowiec. Ferie z COKiS-em [foto]

W drugim tygodniu ferii Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował zimowisko dla dzieci ze szkół podstawowych.

Ferie rozpoczęły się od spotkania z policją oraz pracownikami KRUS-u i PSSE w Wysokiem Mazowieckiem. Dzielnicowy w trakcie spotkania przestrzegał najmłodszych przed zagrożeniami, na które trzeba uważać podczas  ferii zimowych, zarówno w czasie zabawy na świeżym powietrzu, jak również w domu, czy w trakcie  niewłaściwego korzystania z Internetu.

Dzieci w trakcie zimowiska odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo na Sówce” w którym spędziły aktywnie cały dzień: bawiły się z animatorkami, karmiły zwierzęta, malowały. Na zakończenie pobytu na ranczu zostało zorganizowane ognisko z zabawami na świeżym powietrzu.

Kolejne dni upłynęły w naukowo-eksperymentalnej atmosferze. Uczestnicy wcielili się w rolę naukowców i wyprodukowali m.in. kolorowe bomby pianowe, tęczę w probówce, ciecze nieniutonowskie oraz bomby kąpielowe. Przerwy pomiędzy eksperymentami wypełniły pogadanki z psychologiem na temat uzależnień, zajęcia plastyczne i zabawy ruchowe.

W ostatni dzień zimowiska odbyła się wycieczka do Zambrowa do kina i na basen.

(COKiS)