klukowo2018karnw24

openmed2015b

002

niedziela, 07 styczeń 2018 19:23

Szósty Orszak Trzech Króli przeszedł przez centrum Ciechanowca [foto]

Szósty raz mieszkańcy Ciechanowca uczcili Święto Objawienia Pańskiego maszerując w barwnym Orszaku Trzech Króli. Tradycyjnie korowód wyruszył spod siedziby Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej.

Piękną i kolorową tradycję Orszaku Trzech Króli, przypadającą w święto Objawienia Pańskiego, mieszkańcy miasta i okolic kultywują już od 6 lat. Podobnie jak w poprzednich edycjach, ciechanowiecczanie wyruszyli spod budynku dawnej synagogi, by w królewskim korowodzie, ze śpiewem kolęd, przejść do żłobka małego Jezusa w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.  Poza barwnymi przebraniami uczestnicy mieli na głowach, jak nakazuje tradycja, korony orszakowe.

Po Mszy Świętej odbyły się jasełka i wspólne kolędowanie. Tym razem, z uwagi na niepewną pogodę, uroczystości zorganizowano w murach świątyni. Na zewnątrz natomiast czekał poczęstunek dla mieszkańców: bigos i gorąca herbata serwowane przez Dom Weselny JAGODA oraz pierniczki i rogaliki przygotowane przez pracowników i podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Ciechanowcu.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Ciechanowca, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Proboszcz Parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu, Dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Fundacja Orszak Trzech Króli.

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia