skok042017

openmed2015b

lider2017środa, 11 styczeń 2017 20:14

Ranking szkół 2017 Perspektywy. Najwyżej szkoły z Ciechanowca

Już po raz 19. magazyn "Perspektywy" przygotował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Oceniano najlepsze w Polsce licea i technika.


Ranking Liceów 2017

Dwa licea z powiatu wysokomazowieckiego zostały uwzględnione w Rankingu Liceów 2017 województwa podlaskiego. Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Ciechanowcu została sklasyfikowana najwyżej w powiecie wysokomazowieckim i na 17. miejscu w województwie podlaskim. Na 20. pozycji znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół.

 

Ranking Techników 2017

Trzy technika z powiatu wysokomazowieckiego znalazły się w Rankingu Techników 2017 województwa podlaskiego. Technikum w Ciechanowcu sklasyfikowano najwyżej w powiecie wysokomazowieckim i 7. miejscu w województwie podlaskim. Na 15. miejscu znalazło się Technikum w ZS Zawodowych im. St. Staszica, a na 22. Technikum w ZSOiZ im. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy zasadami Technikum w Ciechanowcu nadano tytuł honorowy „Srebrnej „ Szkoły 2017 i związanego z tym znaku jakości.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Jak powiedział nam Dyrektor ZSOiZ w Ciechanowcu Eugeniusz Święcki: Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla naszej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych i Technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia