Aktualności

14 grudnia 2018 roku odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.
sobota, 15 grudzień 2018 13:40

Intensywne opady śniegu w powiecie

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Wydział w Białymstoku wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia m.in. dla powiatu wysokomazowieckiego. Prognozowane są intensywne opady śniegu.
W piątek, 14 grudnia w Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa w Nowych Piekutach odbyła się II sesja Rady Gminy Nowe Piekuty kadencji 2018 – 2023.
6 grudnia 2018 r. w Kuczynie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Klukowo, realizowanych w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości.
4 grudnia 2018 roku w Dobrzyniewie Dużym odbył się finał wojewódzki igrzysk dzieci w drużynowym tenisie stołowym.
Łukasz Łuniewski, absolwent Technikum Rolniczego im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie, znalazł się w gronie 100 wyjątkowych studentów. Uhonorowany został stypendium z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zgodnie z wnioskiem grupy 16 radnych województwa podlaskiego, Karol Pilecki - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego - zwołał sesję Sejmiku Województwa Podlaskiego na czwartek, 29 listopada 2018 r. Wówczas została przerwana. Sesja została wznowiona 11 grudnia 2018 r. Przewodniczący Karol Pilecki pozostał na stanowisku. Radni wybrali natomiast Zarząd Województwa Podlaskiego oraz…
13 grudnia 2018 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem ogłoszono wyniki eliminacji powiatowych ogólnopolskiego konkursu pożarniczego „Zapobiegajmy Pożarom”.
Wysokomazowieccy policjanci spotykają się z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych rozmawiając o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, problemach wynikających z nieodpowiedzialnego „surfowania w sieci” oraz o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy.
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 13 grudnia 2018 r.
Ponad tonę artykułów spożywczych zebrano na początku grudnia w wysokomazowieckich sklepach. Dary, dzięki młodzież z Jagiellończyka, trafiły do potrzebujących Polaków na Litwie.
Ponad 16,5 mln zł rządowego wsparcia trafi do podlaskich szpitali i ośrodka rehabilitacji. Z tej sumy ponad 2 mln 700 tys. zł dostanie Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem.