Aktualności

poniedziałek, 17 czerwiec 2019 12:51

Bp Piotr Sawczuk mianowany biskupem drohiczyńskim

Bp Piotr Sawczuk, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, został 17 czerwca 2019 r. mianowany przez Ojca Świętego Franciszka biskupem drohiczyńskim. Jednocześnie Papież przyjął rezygnację z posługi biskupa drohiczyńskiego bp. Tadeusza Pikusa. Decyzję Ojca Świętego ogłosiła w poniedziałek w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. Bp Pikus pozostanie administratorem apostolskim diecezji drohiczyńskiej…
Ciechanowiec, Czyżew, Nowe Piekuty i Wysokie Mazowieckie otrzymały dofinansowanie na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W poniedziałek 17 czerwca br. marszałek Artur Kosicki wicemarszałek Marek Olbryś, członkowie zarządu Wiesława Burnos i Marek Malinowski, a także radni wojewódzcy Paweł Wnukowski i Sebastian Łukaszewicz wręczyli burmistrzom i wójtom gmin…
Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zapraszają dzieci i młodzież do udziału w zajęciach organizowanych w wakacje.
Przedstawienie "Przygody Wieśka i Cześka cz.I" wystawili w Klukowie aktorzy Teatru Delikates.
Zwycięstwami zakończyły ligowe mecze drużyny Unii Ciechanowiec, Orląt Czyżew i KS Sokoły. Pokonani z boiska schodzili zawodnicy MKSu Ruch Wysokie Mazowieckie i Sparty 1951 Szepietowo.
W niedzielę, 16 czerwca w Nowych Piekutach oraz w Markowie - Wólce odbyły się uroczystości upamiętniające mjr Kazimierza Kamieńskiego "Huzara". Wydarzenie objęte było Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz Patronatem Honorowym Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.
Burze, grad, ulewny deszcz i silny wiatr - synoptycy IMGW-PIB wydali dzisiaj rano ostrzeżenie drugiego stopnia m.in. dla powiatu wysokomazowieckiego. 
W niedzielę w parafii Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu odbędzie się odpust z uroczystą mszą świętą odprawianą o godzinie 13.00.
W czerwcu Trenerzy Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, w ramach działań szkoleniowych Polskiej Federacji Instytut Budokai Karate, przeprowadzili seminarium szkoleniowe w Białej Podlaskiej. Było to pierwsze i na pewno nie ostatnie, tak duże wydarzenie zorganizowane przez klub z Sensei Wojciechem Paszkowskim na czele.
W dniu dzisiejszym (14.06), około godziny 17:00, doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. Do wypadku doszło w Sokołach na ulicy Mazowieckiej.
Znamy najlepszego podlaskiego policjanta ruchu drogowego 2019 roku. Finał wojewódzki XXXII edycji konkursu „Policjant ruchu drogowego” wygrał funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Drugie miejsce zajął sierżant sztabowy Michał Michalski z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.
Przestępcy ponownie zaatakowali mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego. Tym razem próbowali na terenie Sokół.