Wysokie Mazowieckie

Na drodze krajowej nr 66, w okolicach miejscowości Jabłonka-Świerszczewo, doszło (19.02) do wypadku z udziałem dwóch busów. Śmierć na miejscu ponieśli obaj kierowcy. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza wszystkich rolników na szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019 ze szczególnym uwzględnieniem nowej aplikacji do elektronicznego wypełniania i składania wniosków eWniosekPlus oraz dokonywania zgłoszeń za pomocą nowej aplikacji portal IRZplus – obsługa zgłoszeń przez internet.
Dzisiaj, około godziny 19:00, doszło do zderzenia dwóch busów w okolicach Jabłonki Kościelnej. Jak wstępnie udało nam się ustalić w wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, jedna została zabrana do szpitala.
Policjanci z zambrowskiej drogówki, w miniony weekend zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Jednym z „pechowych” kierowców była 37-letnia mieszkanka naszego powiatu.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 18 do 24 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Wzorem lat ubiegłych, obok szeregu instytucji pomocowych, również Policja włączy się w realizację tego przedsięwzięcia.
W piątek (15.02) wysokomazowieckiej Pracowni Orange już po raz drugi odbyły się warsztaty pielęgnacyjne twarzy i dłoni oraz makijażu dziennego.
Najprawdopodobniej śliska nawierzchnia była przyczyną dwóch zdarzeń drogowych na trasie Wysokie Mazowieckie – Zambrów. Doszło do nich w niedzielę (17.02) w godzinach porannych. Jedna osoba trafiła do szpitala.
poniedziałek, 18 luty 2019 18:42

Jakie podwyżki dla emerytów i rencistów

Waloryzację od 1 marca ZUS przeprowadza co roku. Dokonywana jest z urzędu i nie ma potrzeby składnia żadnych wniosków. Tegoroczny wzrost świadczeń będzie polegał na tym, że podwyższone zostaną kwoty najniższych emerytur i rent, a waloryzacja będzie kwotowo-procentowa. Najubożsi świadczeniobiorcy otrzymają także w marcu zwrot nadpłaconego podatku.
Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zapraszają na spotkanie pt."Ojciec polskiej opery narodowej - Stanisław Moniuszko w 200. rocznicę urodzin".
W Przedszkolu Miejskim Nr 1 "Świat Malucha" w Wysokiem Mazowieckiem od listopada 2018 r. trwają intensywne prace nad rozbudową placówki.
"Bolek i Lolek" to nowo otwarty sklep powstały z  myślą o najmłodszych. Posiadamy w sprzedaży używane artykuły dla dzieci i przyszłych mam. Oferujemy atrakcyjne ceny, cykliczne dostawy oraz częste promocje. Serdecznie zapraszamy do sklepu przy ulicy Mystkowskiej 6D w Wysokiem Mazowieckiem.
Pracownia Orange w Wysokiem Mazowieckiem wraz z Komendą Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem zapraszają na spotkanie informacyjne pt. "Bezpieczny senior".