Aktualności

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał Gminie Nowe Piekuty 197 tyś. zł złotych dofinansowania na realizację projektu ukierunkowanego na wsparcie osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego .
Na drodze krajowej nr 66, w okolicach miejscowości Jabłonka-Świerszczewo, doszło (19.02) do wypadku z udziałem dwóch busów. Śmierć na miejscu ponieśli obaj kierowcy. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Przekazując 1% i darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem RACZKOWSKI, 8716 możemy pomóc małemu Natanielkowi z Ciechanowca w codziennym funkcjonowaniu oraz walce o samodzielność.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza wszystkich rolników na szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019 ze szczególnym uwzględnieniem nowej aplikacji do elektronicznego wypełniania i składania wniosków eWniosekPlus oraz dokonywania zgłoszeń za pomocą nowej aplikacji portal IRZplus – obsługa zgłoszeń przez internet.
Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza na otwarcie wystawy czasowej pn. CIECHANOWIECKA KUŹNIA TALENTÓW, które będzie miało miejsce 25 lutego 2019 r. o godz. 12.00 w siedzibie głównej Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu przy ul. Pałacowej 5.
Burmistrz Czyżewa serdecznie zaprasza na gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się w dniu 28 lutego 2019 roku.
W niedzielę, 17 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego 2019 w tenisie stołowym seniorów i seniorek. Pochodzący z Dąbrówki Kościelnej Paweł Piszczatowski uzyskał tytuł Mistrza Województwa, zapewniając sobie tym samym awans do Mistrzostw Polski.
Dzisiaj, około godziny 19:00, doszło do zderzenia dwóch busów w okolicach Jabłonki Kościelnej. Jak wstępnie udało nam się ustalić w wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, jedna została zabrana do szpitala.
Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie oraz Nadleśnictwo Rudka zapraszają do udziału w tegorocznej edycji konkursu plastycznego.
poniedziałek, 18 luty 2019 19:57

Opel wypadł z drogi i uderzył w drzewo [foto]

Do groźnego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę (16/17.02) na trasie Chojane Pawłowięta - Kalinowo Solki. Osobowy Opel Astra na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący pojazdem w stanie ciężkim trafił do szpitala.
Policjanci z zambrowskiej drogówki, w miniony weekend zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Jednym z „pechowych” kierowców była 37-letnia mieszkanka naszego powiatu.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 18 do 24 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Wzorem lat ubiegłych, obok szeregu instytucji pomocowych, również Policja włączy się w realizację tego przedsięwzięcia.